Bayram Sofraları

Değerli Destekçimiz,

Bir bayram daha yaklaşıyor. “Nerede o eski bayramlar…” dediğinizi duyar gibiyiz. Aile boyu bir kahvaltı, zengin ve renkli bir sofra, çok yönlü muhabbetleri ile geçmişin işlevsel ve sosyal paylaşım anları... Yaşamı ve ilişkileri besleyen bayramları, özleyenler ve tekrarlamak isteyenler için bir fırsat daha var önümüzde. Bu coşkulu anları unutulmaz yapan küçük şeyler vardı. Hatırlayalım; annelerin ninelerin özenle hazırladığı tazecik meyve reçelleri, ev yapımı zeytin çeşitleri, belki bahçedeki tavuğun altından torunlar için alınan sıcacık yumurtalar. Az ve öz, gerçek ve içten.

Bu bayramda sizlerle, kendi mutfağımızdan her zaman ki gibi doğayı gözeterek, sevgiyle işlediğimiz ürünleri paylaşalım istedik. Bu nedenle farklı kasa seçenekleri hazırladık. Kasalarda neler mi var? Ev yapımı, şeker yerine bal ilavesiyle yapılan, işlevsel ormanlarımızın farklı katmanlarından hasat edilmiş meyve reçelleri, dilme ve kırma zeytinler, omletlerinize şifa ve lezzet katacak baharatlar, şekersiz meyve şurupları, salamura asma yaprakları ve bayram tatlısı olarak greyfurt pestili... Destekçilerimizi kasalarımızda ayrıca bir de sürpriz bekliyor.

Doyurucu sofralar hazırlayıp sevdikleriyle bu nostalji havasını paylaşmak isteyenler, damak tatlarına uygun seçenekler arasından kendi Bayram Kasalarını hazırlayabilirler. Bunun için yasamibesle.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.

Yaşamı besleyen, bayram coşkusuyla birleştiğimiz sofralarda buluşmak üzere...