Farklılıktaki Fırsatlar

Değerli destekçimiz,

Günlerin akşama hızla kavuşmaya başladığı zamanlardayız. Günler kısalıyor ama uygulama arazilerimizdeki etkinliklerimiz artıyor.

Zeytinin işlevsel ormanlardaki yolculuğu devam ediyor. Uygulama arazilerinde hasat zamanı; farklı cinsteki ağaçlar, bu ağaçların yaşları, toprağın yapısı, organik madde içeriği gibi nedenlerle değişiyor. Bu nedenler bize, farklı katmanı bol ormanlarımızda, her katmanın ihtiyacı olan bakımı yapmamız için fırsat veriyor. Kışa girmeden, bitkiler uykuya dalmadan, türlerimizin beslenmelerine ve güçlenmelerine destek olmak üzere, budamayı ve ot biçmeyi sürdürüyoruz.

Olgunlaşan narenciye çeşitlerimiz hızla artıyor. Okitsu(Satsuma) ve Klementin mandalinalar, erkenci limonumuz Enterdonat ve kumkuatlar dalında bekliyor sizleri. Tüm narenciye kabukları sirke yapımında kullanılabilir. Kendi sirkenizi kurmak isterseniz, sizin için hazırladığımız sirke tarifine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Pırasalarımız hasada uygun olgunluğa erişti.

Faaliyetlerimiz yaşam odaklı. Haliyle insan ve ona dair haller de farkındalığımızın bir parçası. Doğa gözümüzün önünde uykuya dalmaya hazırlanırken benzer bir döngü bizde de başladı. Biz de hem birey hem topluluk olarak içimize yöneliyoruz. Doğal akışında ilerleyen çalışmalarımız kişilerin öz keşiflerini yapmalarına yardımcı oluyor. Ortaya çıkan duygularımızı, fikirlerimizi yatıştırıp idare etmek yerine, kendimizi aktif olarak dinliyoruz. Dinlemeye davet ediyoruz bir diğerini de. Değişimlerin bireyden bize doğru olduğu yolculuğumuzda, sosyal ilişkilerimiz de mantar ağları gibi ince ince, kendiliğindenlikle örülüyor.

Doğa, kendimiz ve birbirimiz ile olan uyumlanmamızın her geçen gün artması dileği ile..