Yıllık Abonelik Sistemimize Özel Davetiye

Değerli Destekçimiz,

Sizleri sezonlara dayalı bir döngü içerisinde yürüyen faaliyetlerimizin ve Kasım 2018'den bu yana yoğun emeklerle kurmakta olduğumuz İşlevsel Ormanlarımızın ekonomik sürekliliği için tasarladığımız Yıllık Abonelik Sistemine özel olarak davet etmek istiyoruz. 

Yıllık Abonelik üzerinden kurulan ilişkiler bir yandan yaşanılan gerçeklikleri uzun vadeli olarak karşılıklı olarak derinleştirme olanağı sunarken diğer yandan da (sezonluk ve yıllık) üretim planlaması yaparak öngörü sahibi olmamıza hizmet ediyor. Bu ilişkiler aynı zamanda kentli ile kırsallı arasında kurulması gitgide daha elzem hale gelen sosyal, ekolojik ve ekonomik köprüler için de önemli bir aracı temsil ediyor. Dolayısı ile bu uygulama ve anlayışı ancak karşılıklı dayanışma ile oluşturabileceğimiz gerçeği kendinden ortaya çıkıyor.

 Abonelik sürecini şu şekilde uyguluyoruz:

 Abonelik Süresi ve Ödeme:

- Abonelik ilişkimizi karşılıklı güven, samimiyet, şeffaflık ve dayanışma ilkelerine dayandırıyoruz. 

- Aboneliği aşağıdaki maddelerde yer alan seçimlerinizi içerecek şekilde 1 yıllık ve yazılı olarak yapıyoruz. Karşı görüş belirtmediğiniz sürece aboneliğinizi otomatik olarak yeniliyoruz.

- Aboneliğinizi aşağıdaki seçenekler arasından yapabiliyorsunuz:

  Ayda 1 / yılda 12 kasa ile Kelebek Destekçi Aboneliği

  Ayda 2 / yılda 24 kasa ile Uğur Böceği Destekçi Aboneliği

  Ayda 4 / yılda 48 kasa ile Arı Destekçi Aboneliği

- Buna göre seçtiğiniz programa ait kasa adedini yıl sonuna kadar tamamlamak kaydı ile bazı hafta ya da aylarda (örneğin yaz tatili ya da sömestır tatilinde) ürün tedariğinize ara verebiliyor ya da sıklaştırabiliyorsunuz.

- Kasa ebatları küçük, orta ya da büyük boy olabiliyor. İhtiyacınıza göre kasa boyunu aydan aya değiştirebiliyorsunuz. (Kasa ebatlarına   www.yasamibesle.com/pages/siparis-islemleri adresinden ulaşabilirsiniz.)

- Kargo bedelini seçim yaptığınız kasa ölçüsüne göre gönderi bazında, Yurtiçi Kargo ile olan anlaşmalı fiyatlarımız üzerinden, kasanızı teslim alırken ödüyorsunuz.

- Eğer sunduğumuz ölçekler size belirli bir sipariş dönemi için fazla gelirse, aboneliğinizi aylık bazda yazılı olarak önceden mutabakata bağlamak kaydı ile bir komşu, akraba ya da arkadaşınızla birlikte planlayabiliyorsunuz. Bu durumda aynı kasanın içerisine kolayca ayırt edebileceğiniz bir şekilde özel paketleme yapabiliyoruz.

- Abonelik ödemelerinizi her ayın başında, takip eden ay için yaptığınız ölçek seçimine göre peşin olarak yapmanızı rica ediyoruz. Ödemenizi aldıktan sonra aylık gönderilerinizi Çarşamba ya da Cuma teslim alma günü tercihinize göre yapıyoruz.

- Abonelik hizmetimizden memnun kalmadığınız takdirde abonelik ilişkimizi her zaman sonlandırabiliyorsunuz. 

- Herhangi bir şikayetiniz olduğunda bizi hemen bilgilendirmenizi ve hatamızı telafi edebilmemize fırsat tanımanızı bekliyoruz. Ancak bu şekilde karşılıklı iyi niyet, güven, şeffaflık ve dayanışmaya dayalıgüçlü ilişkiler kurup doğru etkileşimi yakalayarak yaratıcı çözümler üretebileceğimize inanıyoruz.                

- Yıllık Abonelik Sistemimize belirli bir adres vererek dahil olmanıza rağmen kasanızı yıl içerisinde farklı adreslere yönlendirmek isterseniz bize her gönderi gününden 1 gün önce yazılı bilgi vermeniz yeterli.

Abonelik Kasa İçeriği:

Seçiminizi sezonluk ürünlerimize göre tasarladığımız hazır kasalarımızdan yapabiliyor ya da kendi kasanızı tercihlerinize göre tamamen kendiniz tasarlayabiliyorsunuz. Arzu ederseniz tasarımınıza yardımcı ya da yönlendirici olabiliyoruz. Ayrıca Yıllık Abonelik Sistemimiz işlevselliğini kazandıkça yıllık üretim planlamamız da sizlerle ortak kararlaştırdığımız bir süreç haline dönüşüyor. Bu yolla, bireysel arzu ve kolayı seçmeye dayalı bir karar mekanizmasından, ihtiyaç ve bütünün hayrını gözeten bir mekanizmaya birlikte evrilme fırsatı da beraberinde gelmiş oluyor.  

Yıllık Abonelik Fiyatlandırması:

Sipariş verdiğiniz ürünlerin toplam fiyatı üzerinden aşağıdaki oranlarda indirim uyguluyoruz:

-       Ayda 1 kasa => % 10

-       Ayda 2 kasa => % 15 (iki haftada bir)

-       Ayda 4 kasa => % 20 (haftalık)

Abonelik ile ilgili genel çerçevemiz bu şekilde. Bu sizlerle paylaşmamızın temel amacı İşlevsel Ormanlar tasarım, uygulama, bakım ve yönetim süreçlerimizi sağlıklı bir şekilde geliştirip yaygınlaştırma hedefimizi düzenli abonelik ilişkileri aracılığı ile devamlı kılmaktır. 

İşlevsel Ormanları tasarlar, uygular ve gözümüz gibi bakarken neyi amaçlıyoruz?

1.Temel ihtiyaçlarımızı gidermeye yönelik çözümleri bütünüyle ekonomik, ekolojik ve sosyal ögelerin oluşturduğu üçlü saç ayağına dayalı bir anlayışla öğrenmek, üretmek ve paylaşmak.

2.Sağlıklı, mutlu ve doğa ile bütünleşik bir yaşam ve öğrenme kültürünün oluşumuna ortam yaratmak.

3.Topluma ve doğaya karşı sorumluluklarımızın farkında ve bu farkındalığın günlük yaşantımıza yansıyan pratik ifadesi ile yaşamak.

4.Doğa ile olan ilişkimizi karşılıklılık esasına dayalı bir olgu ve işleyişe evriltebilmek.  

5.Çocuklarımızın doğa ile doğru ilişkileri kurabilmeleri için yerelliğe, çeşitliliğe ve işbirliklerine dayalı ortamlar yaratmak.

6.Öngörülemez ekolojik, ekonomik ve sosyal koşullara karşı direnci yüksek nesiller yetiştirmek ve kalkınma yöntemleri geliştirmek.

Neden İşlevsel Ormanlar?

1.Yoğun girdi ve enerji sarfiyatına dayalı, monokültür esaslı tarım ve ormancılığın, doğal çeşitliliği, insan sağlığını ve döngülerin sürekliliğini tehdit eden performansıyla mutabık olmadığımız için,

2.Doğadaki çeşitlilik ve karşılıklılık esaslı ilişkilerin direnci, verimliliği ve sürekliliği getirdiğine tanık olduğumuz için,

3.Dikkatli ve uzun süreli gözlem, tüm yaşayan sistemlerin sağlığını gözetmeye dayalı planlama ve çeşitlilik esaslı bir dayanışma anlayışı ile bir yandan temel ihtiyaçlarımızı giderirken diğer yandan doğayı zenginleştirebileceğimiz konusunda birçok ipucuna sahip olduğumuz için,

Sorumluluk almak ve doğa ile ilişkimizi simbiyotik hale dönüştürmeye adanmak istiyoruz.

Hangi çıktıları üreteceğiz?

İşlevsel ormanlar besin, ilaç, yakıt, enerji, hayvan yemi, kompost malzemesi, biokütle, boya, lif, yapı malzemeleri gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere ürün üretmenin yanında, karbon tutulması, iklimin serinlemesi, yağış, kapalı döngü ekonomi, öngörülemezliğin yönetimi, uzun süreli mutluluk, tatmin duygusu, sevgi ve şevkat kaynağı, barış ortamı, aile ve topluluk duygusunu güçlendirme fırsatı, merak geliştirme, macera deneyimi, anlam oluşturma, büyüme ve gelişim, doğaya ve sosyal bütüne hizmet etme duygusunu geliştirme gibi birçok temel hizmetin de deneyimlenmesine ev sahipliği yapar.  

Yıllık Aboneliğiniz başka hangi imkanları beraberinde getirecek?

  1. Aylık İşlevsel Orman Bülteni ve Fotoromanı
  2. Yıllık Abone Özel Bereket Buluşması
  3. İşlevsel Ormanlar ekibi ile tasarım, uygulama, ekim, dikim, bakım ve hasat yönetimi deneyimine çekiliş ile Özel Davet.

Not 1: Baklalarımızın çiçekte olduğunu; filizlerinden arzu edenlere gönderebileceğimizi, taze soğan, sarmısak, nane, labada, köremen, ebegümeci, turpotu vb. yabani otlarımızın baharla birlikte coştuğunu müjdeleriz. Yüksek mineral değeri içeren yabani yeşillerden bol bol tüketin. 

Not 2: İşlevsel Orman dikimlerimiz Nisan ayı sonuna kadar yoğun bir şekilde devam edecek. Dikimlerimize destek olmak ve süreçlerimizden deneyimler edinmek isteyen arkadaşlarımız bize yasamibesle@gmail.com adresinden yazabilirler.

Bu yolculuğu birlikte yapılandırıp, birlikte deneyimlemeyi canı gönülden diliyoruz.

Tutku ve heyecanla,

Yaşamı Besle ve İşlevsel Ormanlar Ekibi adına

aLp Pir