Ailemiz

Kaan, Aydın, Teo, Cathrine ve aLp'ten oluşan çekirdek Pir Ailesi olarak sizi Sevgi, Saygı ve Güvenle selamlıyoruz!

En küçüğümüz Kaan 12 Aralık 2014 Fethiye doğumlu. Atletik vücudunu abileriyle güreşip trambolinde zıplamaya borçlu. En sevdiği içecek kefir. En sevdiği yiyecek zeytin. İlk ve son söz hep onun. Ortancamız Aydın 1 Ekim 2012 Ortaca doğumlu. Her yer ve zamanda skutıra binmeyi, özellikle domates ve biber kesmeyi, mutfak ve bahçe işlerini, mümkün olan her fırsatta da tatlıdan beslenmeyi seviyor. Onun için evdeki yaş ve kuru meyve ve pestilleri iyi gizlememiz gerekiyor. Kararını verince geri dönüşü yoktur. En büyüğümüz Teo 15 Ekim 2010 Oslo doğumlu. Felsefe ve kavramları erken yaşta keşfetti. Okumaya, bahçe turlarına liderlik etmeye ve nadiren açılan televizyonumuzun içerik tasarımcısı olmaya bayılıyor. Yoğurt, sebze, bitki ve hayvan türleri ondan sorulur; ilişkilerde hoşgörü ve ahenk ortamının nasıl oluşturulduğu da.

Annemiz Cathrine 17 Ağustos 1978 Hamar, Norveç doğumlu. Erken yaştan beri insan ruhunu keşfetme ve besleme konularına odaklanmıştır. Bunu çoğunlukla Müzik ve Psikoloji disiplinlerinin yardımı ile deneyimler. Klinik ve kritik pozisyonlarda, acısı yüksek olan çocuklarla uzun yıllar birlikte çalışmıştır. 2007 yılı sonunda tatilini dünyayı keşfetme merakı ile birleştirdiği sırada Brezilya'daydı. O gündür bu gündür Müzik ve Psikoloji alanlarındaki faaliyetlerinin yanında ekşi maya organik tam tahıl ekmeklerden, ballı marmelatlara, pestillerden şifalı tentürlere kadar zengin bir yelpazede besleyicilik görevi de üstlenmiştir. Babamız aLp 27 Ekim 1972 İstanbul doğumlu. Hava, Su, Toprak ve Güneşin mucizevi ilişkilerini yakından anlama iç güdüsü yaşamdaki ilk yıllarına dayanır. Ancak kendisini insanı ve toplumsal dinamikleri anlama tutkusundan da alıkoyamaz. Bu amaçla yola önce insan ve insan topluluklarının bir arada varoluş mekanizmalarını öğrenmek üzere çıkmıştır. Bu alandaki becerileri Annemiz ile aynı anda Brezilya'da bulunup tanıştığı 2007 yılından beri daha hızlı gelişmeye başlamıştır. Güncel tutku ve faaliyet alanları gelenekselden bilimsele tohum, bahçecilik, ekolojik tarım, agro-ormancılık, agroekoloji, topluluk destekli tarım, kalite onay sistemleri, yüksek besin değerli gıda üretimi ve tüketimi, kapalı döngü sistemler, permakültür, biyomimikri, organizasyonlarda sistemik düşünce ile tasarım, yönetim, dönüşümsel öğrenme ve bu yolla bütüne katkı konularını kapsamaktadır. 

Ailece Vizyonumuzu ''Yaşamı Besle''mek olarak belirledik. Yaşamlarımızı bu vizyonla anlamlandırdık. Kalbimiz bu duygularla atıyor, zihnimiz bu frekansla çalışıyor ve bedenimiz bu amaca hizmet etmek üzere gelişiyor. 2010 yılından bu yana varımızı yoğumuzu bütünüyle ve güvenle ''Yaşamı Besle''meye yönelik faaliyetlere adadık. Takip eden sayfalarda bu yolculukta olgunlaşmaya başlayan bazı meyvelerin paylaşımını bulacaksınız.

En temel sorumluluğumuz olan sağlıklı ve ilkeli beslenme konusunda, bütünün gerçek besin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, kendi payımıza düşen ölçekte üretmek ve paylaşmak için emek sarf ediyoruz. Organik ve biyolojik yöntemlerle yetiştirdiğimiz yüksek besin değerli ürünlerimiz bu doğrultuda attığımız somut adımlardan biri. Yaşamı birlikte öğrenme, uygulama ve paylaşma yolu ile beslemeye çalışırken sizleri bu yolculuğa ortak ediyor olmak bizim için yepyeni bir heyecan kaynağı. Hoşgeldiniz ve şimdiden afiyet olsun. 

Yapıcı görüşlerinizi bizlerle paylaşarak öğrenme, uygulama ve paylaşım yolculuğumuza ortak olabilirsiniz.

Saygı, Sevgi ve Hoşgörü dileklerimizle.

Kaan, Aydın, Teo, Cathrine & aLp Pir