Sipariş İşlemleri

Bu sayfayı sipariş süreçlerimiz hakkında sizleri bilgilendirmek için hazırladık.

Ürünlerimiz yerel, bölgesel ve iklim kuşağımıza uygun diğer diyarlardan uygulama arazilerimize adapte ettiğimiz ehli ve yabani 300’den fazla bitki türünü kapsamaktadır. Bitkilerimizin yaprak, sap, kök, çiçek ya da meyve gibi tüketilen bölümleri ideal koşullarında olgunlaşıp hazır hale gelir gelmez Hazır Kasalar kategorisi altında web sayfamız ya da sosyal medya üzerinden duyurulmaktadır. Web sayfamızdan e-bültenlerimize üye olarak ürünlerimizle ilgili düzenli bilgi edinebilirsiniz.

Hazır kasalarda sunduğumuz tek tip ve karışık kasa alternatifleri ile destekçilerimizin sezonluk ürünlerimiz ile çeşitlilikten beslenmesine niyet ediyoruz. Bir diğer niyetimiz ise sipariş aşamasından kargo gönderimine kadar geçen süreçte önemli ölçüde sarfedilen zaman, işçilik ve malzemeden de tasarruf edebilmek. Bu sayede tasarruflarımızı Yaşamı Besleme misyonumuzun bir aracı olan İşlevsel Ormanlarımızın tasarım, uygulama ve bakımına ayırabileceğiz.

Ürünlerimiz sınırlı miktarda olduğu için gönderilerimizi sipariş sırasına göre hazırlamaktayız. Tekliflerimiz ormanlarımız, kilerimiz, mahsenimizde yer alan stoklarla ve çevresel faktörlerle sınırlıdır. 


Siparişlerinizi, bahçelerimizde ve köyümüzde yetişen kavak, günlük, çınar ve boya ağaçlarından yapılan küçük, orta ve büyük boy ahşap kasalarımızda gönderiyoruz. Bahçelerimize 50km’den uzak olan mesafelere en düşük gönderi miktarımız küçük boy kasamızdır. Bu yolla yüzlerce kilometre uzağa gönderdiğimiz malzemelerin en azından bir ailenin haftalık temel ihtiyacını giderecek miktarda olmasına aracı olmuş oluyoruz. Ekonomik olarak tek bir kavanoz da olsa, bir kasa da olsa uzun yola dayanması için bir gönderinin hazır hale getirilmesi önemli ölçüde zaman, işçilik ve malzeme gerektiriyor. Dolayısı ile, örnek olarak İstanbul, Ankara, Bursa ya da İzmir’e bir kavanoz ya da 3kg portakal göndermek yerine en az küçük boy kasamızı gönderiyoruz. Ekolojik ayak izimizi bu yolla olabildiğince azaltabilmeyi amaçlıyoruz. Tavsiyemiz, ideal olarak siparişlerinizi genişletilmiş aileniz, yakın çevreniz veya kuracağınız küçük bir Gıda Topluluğu aracılığı ile gerçekleştirmeniz. Bu yolla gerek temel ihtiyaçlarınızı gidermek için sevdiklerinizle birlikte hareket etmenin zenginliğini yaşayabilir gerekse birim kargo maliyetlerinizi düşürmüş olabilirsiniz.

Siparişlerinizi, ödemenizi takip eden ilk kargo günümüzde hazırlayıp anlaşmalı kargo şirketimiz Sürat Kargo ile adresinize gönderiyor ve sizi SMS ile bilgilendiriyoruz. Siparişlerinizi oluşturduktan sonra ödeme makbuzunu e-posta aracılığı ile paylaşmanız iş akışımızı kolaylaştıracaktır.

Verdiğiniz siparişlerle besin değeri yüksek ürünleri üretme ve sizlere ulaştırma heyecanımıza heyecan katıyorsunuz. Diğer yandan İşlevsel Ormanlar tasarlama, kurulum, bakım, yönetim ve yaygınlaştırma hayalimize doğru öz kaynaklarımızla ilerlememize destek oluyorsunuz.

Normal koşullarda kargolarınız ertesi gün elinize ulaştırılıyor. Bazı şubelerde kargo süreçlerinde yaşanan yoğunluk ve alıcı şubelerde yaşanan aksaklıklar ve taşra dağıtım günlerindeki farklılıklar bulunmakta. Bu sebeplerle oluşabilecek gecikmelerin olabildiğince önüne geçebilmek için kargo günümüz haftada bir Çarşamba günleridir. İstisnai durumlarda yardımcı olabilmemiz için destek@yasamibesle.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Hesap Bilgilerimiz:
Süleyman Alp Pir Hesabı

Türkiye İş Bankası, Köyceğiz Şubesi,
Hesap No: 0291734, Şube No:3630                                          
IBAN No:TR48 0006 4000 0013 6300 2917 34


Kasa Türleri: Kasa Ölçüleri:
Küçük boy kasa: En 30 cm, Boy 33 cm, Yükseklik 20 cm
Orta boy kasa: En 35 cm, Boy 47 cm, Yükseklik 20 cm
Büyük boy kasa: En 35 cm, Boy 48 cm, Yükseklik 30 cm

 

Kapıda alıcı ödemeli kargo hizmet bedelleri için tıklayınız

250 kg. ve üzeri taleplerinizi destek@yasamibesle.com  adresine gönderebilirsiniz. 

Soru ve yorumlarınızı destek@yasamibesle.com adresine gönderebilirsiniz.